• Vores professionelle team arbejder 100% med imprægnering og rengøring. Det giver sikkerhed.

  • Som den største aktør med længst erfaring, sikrer vi professionelt udførte opgaver - det giver tryghed.

My Image

Professional Care System

Præventiv Pleje

viden - seriøsitet - kvalitet


Stor erfaring og dedikerede medarbejdere

Det er absolut afgørende for indeklimaet at møbler og gulvtæpper er grundigt renholdte. Fiber ProTector råder over en dedikeret og professionel medarbejderstab i hele organisationen og benytter udelukkende den nyeste teknologi.

Fiber ProTector Norge AS er specialiseret i:

  • Beskyttende pleje af tekstiler, gulvtæpper og læder
  • Vask og revitalisering af gardiner, gulvtæpper og møbler
  • Antistatisk behandling af interiør
  • Brandhæmmende behandling af alle tænkelige materialer
  • Læderpleje og imprægnering af læder
  • Behandling mod bakterier, skimmel og svamp

Alt image
Stacks Image 107853

Vision

Fiber ProTector skal være et ledende internationalt firma indenfor tekstilbeskyttelse.

Alt image
Stacks Image 108442

Fiber ProTector produkter og services er udviklede med henblik på at reducere vedligeholdelsesomkostninger og for at forbedre materialernes egenskaber, det være sig gulvtæpper, polstrede møbler eller gardiner.

Vi tilstræber at have egen arbejdsstyrke med høj moral. Dette er en del af nøglen til vor succes.


Historien

Siden etableringen i 1996 har Fiber ProTector vokset sig til et serviceselskab, der udbyder tjenester og produkter til tæppe- og stofproducenter samt luksushoteller, biografer, teatre, krydstogtskibe, transportsektoren, skoler og det offentlige.

Vi vil arbejde for at fortsætte den positive vækst af innovation, professionalisme og perfektionisme i tæt samarbejde med vore kunder, som er vore partnere i målet om at kunne fortsætte som leder i tekstilbeskyttelse i fremtiden.

Siden 1996 har Fiber ProTector været dedikeret opgaven at møde kundernes krav og forestillinger; vores mål er at blive endnu bedre.

Pålidelighed og engagement er solide hjørnesten, der har hjulpet os til vor anerkendelse og til at opnå vort nuværende netværk, som udvider vor position i samarbejde med vore kunder og opretholder vækst.

I dag ser Fiber ProTector stadig nye muligheder i forvaltningsstrategier; øget effektivitet og punktlighed i forbindelse med vor „omkostningsbesparende og forenkling“ service filosofi.

Et enklere og mere bæredygtigt forvaltningssystem i samarbejde med vore kunder har vor fokus på vej ind i en ny æra. Fornemt klientel som bl.a. omfatter JW Marriot, Hilton, Radisson SAS PricewaterhouseCoopers, Microsoft, Statoilhydro, Royal Caribbean Cruise Line, Star Cruises, Radisson Seven Seas, Scandinavian Airlines, Dessault Falcon Jets, Ethia og mange flere.

Alt image
Stacks Image 107875

Administrasjon

Espen Vogt
CEO


Tel.: (+47) 23 23 15 55
Mob.
(+47) 932 41 400
E-post: espen@fiberprotector.com

Peder Staubo
Chief Operating Officer Europe


Tel.: (+47) 23 23 15 55
Mob.
(+47) 928 45 007
E-post: peder.staubo@fiberprotector.com

Robert Tandberg
Nordisk Salgs Direktør

Tel.: (+47) 23 23 15 55
Mob.
(+47) 95 27 32 70
E-post:
robert.tandberg@fiberprotector.com

Salg Norge

Terje Gabrielsen
Business Development Manager

Bransje: Kino og teater
Regioner: Norge, Danmark og Sverige

Tel.: (+47) 23 23 15 55
Mob.
(+47) 90 66 56 06
E-post:
terje@fiberprotector.com

Terje Halvard Juul
Key Account Manager
Midt- og Nord-Norge


Bransje: Hotel, cruice og privatkunder,
Regioner: Hovedansvarlig for Midt og Nord-Norge.

Mob. (+47) 932 41 402
E-post:
terje.juul@fiberprotector.com

Monica Johansen
Key Account Manager

Bransje: Hotel, kontor og undervisning
Regioner: Buskerud, Øst- og Vest Agder, Vestfold

Mob. (+47) 411 33 007
Tel.: (+47) 23 23 15 55
E-post: monica.johansen@fiberprotector.com

Erik Sveen
Marketing Manager




Mob. (+47) 456 02 150
Tel.: (+47) 23 23 15 55
E-post: erik.sveen@fiberprotector.com

Per Ivar Østebø
Consumer Products
Key Account Manager




Mob. (+47) 932 41 406
Tel.: (+47) 23 23 15 55
E-post: per.ivar@fiberprotector.com

Otto Hansen
Salgssjef Barriertech

Mob. (+47) 413 52 948
Tel.:
(+47) 23 23 15 55
E-post:
otto.hansen@fiberprotector.com

Salg Sverige

Henrik Ohlson
International Sales & Marketing

Tel.: (+46) 72 15 71 457
E-post:
enrik.ohlson@fiberprotector.com

Salg Danmark

Bettina Maria Bütow
Key Account Manager

Mob. +49 151 230 93 420
Tel.:
+49 9561 23323-0
Fax: +49 9561 23323-29
E-post:
bettina@fiberprotector.com

Fiber ProTector DACH Region
Hohensteiner Str. 26
96482 Ahorn-Triebdorf, Germany
http://www.fiberprotector.de

Drift / utførende

Magic Torabbeigi
Drift Sjef

Mob. (+47) 932 41 401
Tel.:
(+47) 23 23 15 56
E-post:
magic@fiberprotector.com

Økonomi

Celia Arntsen
Head of accounting



Mob. (+47) 48 22 15 22
Tel.: (+47) 23 23 15 55
E-post: celia.arntsen@fiberprotector.com

Isak Scheel
Accounting



Mob. (+47) 481 89 899
Tel.:
(+47) 23 23 15 55
E-post:
isak.scheel@fiberprotector.com

HVOR

  • Hotel - konference
  • Kontor/ offentlige rum
  • Undervisning
  • Biograf - teater
  • Transport

FORDELE

  • Rentabelt
  • Beskytter
  • Miljø
  • Knowhow

ANVENDELSE

  • Møbler
  • Gulvtæpper
  • Gardiner
  • Tekstiler og læder

TEAM

  • Mangeårig erfaring
  • Højt specialiseret
  • Udvikling og knowhow
  • Egne ansatte


My Image

Fiber ProTector AS
Grini Næringspark 1
1361 Østerås
Norge

Orgnumber: 975862097
Tlf: +47 23 23 15 55
Fax: +47 23 23 15 50

Ønskes en demonstration eller et tilbud, så tag venligst kontakt med vores salgsteam.

sales@fiberprotector.com
Tlf: +47 23 23 15 57

My Image
My Image

Made in Norway